Power Plate

  • medical estetik
  • zayıflama & selülit tedavisi
  • Power Plate

Power plate bir spor aletidir, siz egzersiz yaparken yaptığınız hareketleri iki ile çarpar. Nasıl mı? Zar zor vakit bulup spor yapılan bir hayatın içindeyiz. Spor yaparken yaptığınız hareketleri daha etkili hale getirerek kat kat daha fazla kalori harcamak istemez misiniz? İşte bu, power plate cihazı ile mümkün.

Power plate cihazının çalışma prensibi titreşime dayalıdır. Yarattığı titreşimlerle vücudunuzdaki kasları saniyede yaklaşık 50 kere çalıştırarak vücudu daha aktif hale getirir. Power plate aletinin vücudu aktif hale getirmesiyle metabolizmanız daha hızlı çalışır ve dolayısıyla yağ yakımı hızlanır. Power plate egzersiz cihazıyla normalde yaptığınız spor 2-3 kat daha etkili hale gelir. Böylece hem vakitten kazanırsınız hem de power plate cihazıyla daha hızlı kilo verirsiniz.

Power plate egzersiz programında başlangıçta esneme, ısınma hareketleri bulunur. Daha sonra vücudunuzdaki fazla yağlı olan bölgelere göre bir egzersiz programı yaptırılır. Bu egzersiz programında power plate aletinin etkisi o kadar güçlüdür ki hareketlerin hepsi belli dakikalar boyunca yapılır. Power plate cihazı ile hareket ederken saniyelerin bile ne kadar zor geçtiğini fark edeceksiniz.

Power plate cihazında yapılan egzersizlerden maximum seviyede etki alabilmek için hareketleri doğru bir şekilde yapmalısınız. Örneğin bir spor hocası eşliğinde yapılmalıdır. Bu şekilde yapıldığında vücutta ilk seanstan itibaren gözle görülür bir fark yaratabilirsiniz. Power plate cihazı kasların %97’sini çalıştırır. Profesyonel bir sporcu bile kasların ancak %80’ini çalıştırır.

Power plate cihazı ile zayıflama egzersizlerinden sonra en zevkli kısım masaj. Alete boylu boyunca uzanıyorsunuz ve power plate cihazı yorulan kaslarınıza masaj yaparak o bölgeleri rahatlatıyor. Power plate seansları esnasında ne kadar etkili ve hızlı kilo verdiğinizi görecek ve bu işe normalde vermeniz gereken çabanın yarısı kadar çalışmakla vardığınıza sevineceksiniz.

Uzman desteği için lütfen bizimle iletişime geçiniz.