Biogenevity Tedavisi

  • medical estetik
  • yüz gençleştirme uygulamaları
  • Biogenevity Tedavisi

Artık herkes bıçaksız güzelleşmek istiyor. Peki bir kaç enjeksiyonla harikalar yaratılabilir mi?

Neden olmasın!Fizyolojik yaşlanma; şiddetli nem kaybı, kırışıklar, deri pigmentlerinde çeşitli artışlar, alt deride düzensiz kısımlardaki değişikliklerle ortaya çıkar. Bu durum serbest radikallerin anormal olarak artmasına bağlıdır. Ciltteki nemin ve bağ dokularının ihtiyacı olan proteinlerin (kollajen, elastin, fibronektin) ana etkeni olan hyaluronik asit konsantrasyonunun önemli miktarda azalmasıyla ortaya çıkar.

Derin bir nemlendirme, epidermisin yeniden yapılandırılması, metabolik ve vasküler faaliyetlerinin canlandırılması için yapılan bilimsel çalışmalar, şimdiye kadar fark edilmemiş sonuçların elde edilmesine ve yeni nesil bir “Etkileşimli Biyolojik Canlandırma Programı”nın bulunmasına sebep olmuştur.

Yeni Nesil Biyolojik Canlandırma programı BIOGENEVITY; “Hyaliapase” ve “Nucliapase” olmak üzere iki fazdan oluşmaktadır.

HYALIAPHASE, %20’lik yoğunlukta ve 1.000.000 dalton moleküler ağırlıkta, enjekte edilebilir visko elastik hyaluronik asit solüsyonudur.

NUCLIAPHASE ise 7,5 mg/ml yoğunlukta, enjekte edilebilir, somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülüdür.

Bu iki faz sayesinde cilt nem kazanır. Alt derinin metabolik faaliyetleri artar. Deride artan vasküler endotelyal büyüme faktörü sayesinde, kan akışı artar. Bu sayede bölgesel oksijenlenme hızlanır.

Önemli miktarda su molekülünün yerinde yönlendirilmesiyle, endojen hyaluronik asit artar. Serbest radikaller yoğun biçimde temizlenir. Fibroblastlar uyarılarak, kolajen üretiminin artmasını sağlar. Kılcal kan damarlarının oluşumları büyük çapta teşvik edilir. Ayrıca UV radyasyonlarının neden olduğu zararlara karşı koruma sağlanır.