Göz Kapağı Operasyonu

  • plastik cerrahi
  • yüz estetiği uygulamaları
  • Göz Kapağı Operasyonu

Göz kapağı estetiği, yaşlanmanın ilk bulguları göz etrafında başlar. Gözaltında torbalar oluşması, göz etrafındaki Kaz Ayağı kırışıklıkları ve göz kapağının sarkması kişiyi olduğundan daha yorgun ve daha yaşlı gösterir. Estetik göz kapağı ameliyatı ile bu problemlerden kurtularak daha canlı , daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği operasyonu öncesi kişi dikkatli bir muayeneden geçirilir. Göz kapaklarını yüzün bir parçası olarak değerlendirmek ve yüzün diğer yapıları ile uyumuna bakmak gerekir. Yapılacak girişim planlanırken gözkapağı ameliyatına kaş kaldırma, alın germe, orta yüz germe ya da diğer estetik cerrahi uygulamalar da dahil edilebilir.

Ameliyat Süreci

Estetik Göz kapağı ameliyatları 1 saat sürecek lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Üst göz kapağı kesisi üst gözkapağının doğal katlantı çizgisi içindedir. Göz dış kenarı boyunca da göz kısma çizgileri içinde uzanır. Bu bölgedeki fazla cilt kişinin gözlerini açıp kapatmasını sağlayarak işaretlenir ve bu bölgedeki cilt ve kas dokusu çıkarılır. Aslında yaygın olarak yapılanın aksine yeni konsept çoğu zaman yağ çıkarılmasına gerek yoktur. Bunun yerine yağların fıtıklaşmasını önlemesi için septumu güçlendirmek daha iyi bir seçenektir.

Sadece göz iç kenarındaki yağ yastıkçığı fazla ise bir miktar çıkarmak yeterli iyi bir sonuç verecektir. Ama diğer kompartmanlardaki yağ yastıkçıklarını çıkarmaktan çoğu zaman kaçınılmalıdır. Çünkü alınan yağlar erken dönemde güzel bir görünüm sağlasa da kişilerin yaşlanma sürecidevam ettikçe bu bölgelerde çökme görülmesi kaçınılmaz olunacaktır. Çok geç dönemde ‘kadavra göz’ dediğimiz göz kapaklarında ciddi yumuşak doku eksikliği ve çökmeler görülebilir.